podologaprakse.1w.lv

 


Apavu izvēle rudens-ziemas sezonā


Podoloģe Dina Bašķe
t. 28347765

Sievietes labsajūtu jebkurā gadalaikā  ietekmē tas, vai viņa ir apmierināta ar savu ārējo tēlu. Apaviem kā aksesuāram mūsdienu sievietes garderobē ir liela nozīme,  tādēļ ieteikums pilnībā atteikties no skaistiem un moderniem, bet neveselīgiem apaviem ir utopisks.

Tomēr, lai skaistums neprasītu pārāk smagus upurus, pirms jaunu apavu iegādes vajadzētu nopietni apsvērt, kāda ir konkrētā vajadzība (darba, ielas, sporta, deju u.c. apavi), cik bieži, intensīvi (fiziski aktīva ikdiena, „stāvošs”vai „sēdošs” darbs u.c.) un kādos apstākļos  paredzēts tos valkāt.  Šo vajadzību savukārtjāsaskaņo ar organisma īpatnībām attiecīgajā dzīves periodā (piemēram, grūtniecības laiks) un vispārējo veselības stāvokli (kustību koordinācijas traucējumi, reiboņi, osteoporoze, atlabšanas periods pēc traumām, redzes traucējumi, kaulu un locītavu saslimšanasu.c.). Nopietnu pēdu  veselības problēmu gadījumā  nepieciešami  individuāli veidoti ortopēdiskie  apavi.

 

Galvenie principi apavu iegādei  rudens –ziemas sezonā:

Apavu materiāli (piemēroti vides apstākļiem, „elpojoša” apavavirsējā daļa un iekšējā apdare);

Apavu papēža augstumsunstabilitāte(atbilstoši jūsu fiziskajai sagatavotībai);

Vienmērīgs atbalsts visā pēdas garumā (augstpapēžu apavu gadījumā jāpievērš uzmanība pēdas vidusdaļas atbalstam) un potītes apvidū;

Amortizējoša, neslīdoša zole, vēlams – izņemamas  iekšzoles (īpaši  zābakiem ar  tekstila iekšējo apdari);

Apavu izmērs un atbilstība pēdas īpatnībām - laikojot apavus jābūt komforta sajūtai, nevis cerībai, ka gan jau ievalkāsies. Iespīlējot kājas šauros apavos tiek  traucēta asinsapgāde pēdās- pieaug apsaldējumu risks ;

Ja tomēr nespējat atteikties no brīnišķīgu ekstremālu zābaciņu iegādes (smails augsts papēdis, izteikta platforma, viegli slīdoša materiāla zoles, sašaurināta pirkstu daļa u.c.),  neaizmirstiet, ka līdz ar pirmo salu jums nepieciešams muskuļots pavadonis.

Komentāri (1)  |  2011-12-12 10:03  |  Skatīts: 8581x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
andra* - 2011-12-13 13:28
par dažām lietām nemaz nebiju aizdomājusies, ka tas ir svarīgi


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ